Merhaba arkadaşlar bu yazıda sizlere Google play hizmetleri nedir? Nasıl indirilir? Ne işe yarar? gibi benzer sorularınıza yanıtlar verip sizlere faydalı olacak bir makale hazırladım. İşte detaylar…

Google Play Hizmetleri Nedir?

Google Play Services cihazınızdaki uygulamaların mevcut son sürümler olduğunu sürekli kontrol ederek cihazınızdaki uygulamaların güncel kalmasını sağlayan Android’ler için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Google Play Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Google Play Services ile Google hizmetlerinin doğruluğunu kanıtlayabilir, rehberinizdeki kişileri eş zamanlayabilir, en son kullanıcı gizlilik ayarlarına ulaşabilir ve daha az enerjiyle en yüksek kalitedeki yer-tanımlama hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, Google Play Services cihazınızı kullanma deneyiminizi zenginleştirir. Çevrim dışıyken arama yapmanızı sağlar, daha kapsamlı haritalar sunar ve RAM kapasitesini en yüksek seviyeye getirerek oyun deneyiminizi geliştirir.

Google Play Services içindeki diğer menü seçenekleri ile kendi uygulamalarınızı yönetmenizi sağlar (sadece kurulu olan uygulamalar olması gerekmez) ya da Google Fit’i de içeren konumunu ayarlar.

Google Play Services Android işletim sistemine sahip bir cihaz için gerçekten gerekli bir uygulamadır, çünkü onsuz, bir çok diğer uygulama problem yaşamaya başlar.

Google Play Hizmetleri İndir?

Bu API ile Sağlanan Hizmetler Google Play Hizmetleri aslında uygulamalar arasındaki iletişimi geliştiren bir API’dir. Bu, kullanıcıya yardımcı olan bir grup diğer hizmetin bir paketidir. Bunlardan bazıları aşağıda tanımlanmıştır.

Google Drive API’ları: Google Play Hizmetleri, Google Drive’ınızdaki diğer uygulamalardan dosya paylaşmayı ve depolamayı kolaylaştırır.

Konum API’ları: Google Hizmetleri olmadan cihazınızı bir yerden bir yere almak için kullanmak gerçekten zorlaşır. Konum API’sı, kullanıcı belirli bir coğrafi sınıra girdiğinde veya bu sınırdan çıktığında istem dışı işlemler yapabilir.

Google Haritalar API‘sı: Google Haritalar size yalnızca hedefinize yönelik yol tariflerini göstermekle kalmaz, aynı zamanda yemek siparişi veya sürüş ve diğer pek çok şey için de kullanılabilir. Google Haritalar API’sı olmadan bu etkinlikler mümkün olmazdı.

Bu API, diğer uygulamaların uygulamadan ayrılmadan Google Haritalar’a erişmesine izin verir.

Google Play Oyun Hizmetleri: Google Play Oyun Hizmetleri, geliştiricilerin ortak ve rekabetçi bir kullanıcı deneyimi oluşturabilmeleri için kullandığı hizmetleri sunar. Oyun verilerinizin senkronize edildiğini ve kaydedildiğini onaylar.

Google+ platformu: Bazı uygulamalar Google+ Platformu ile oturum açmayı gerektirir. Bu hizmet, tek bir kullanıcı adı ve şifre kullanarak birden çok hesaba erişmenizi sağlar.

Android API’sı: Google Drive’ın depolama için bir yapı olarak çalışmasına olanak tanır ve belge verilerini arama ve senkronize etme olanağı sunar.

Reklamdan Para Kazanma ve Ödemeler: Google Play Hizmetleri, Google Mobil reklam hizmetlerini de içerir ve kullanıcı konumu gibi faktörlere göre kullanıcıları hedeflediğini göz önünde bulundurarak para kazanmaya izin verir.

Google Play Hizmetleri uygulaması Android’iniz için vazgeçilmezdir. Devre dışı bırakılırsa YouTube, Chrome ve hatta Google Play Store dahil olmak üzere cihazınızdaki uygulamaları etkileyebilir. Bir Android cihazı onsuz kullanmak aptalca.

Gardık iyice Buradan Google Play Hizmetleri Apk Dosyasını İndirin: Download Apk

RECENT POSTS Don't Miss POSTS